Site içi arama

Aidat Ödeme

aidat

YazarlarHaberler


Tümünü Göster : HABERLER

Resimlerimiz

İZAHED 'İN 2019 YILINDA DÜZENLEYECEĞİ KONGRE DE SİZLERİ ARAMIZDA GÖRMEKTEN ŞEREF DUYARIZ

İZAHED 'İN 2019 YILINDA DÜZENLEYECEĞİ KONGRE DE SİZLERİ ARAMIZDA GÖRMEKTEN ŞEREF DUYARIZ

Kongre Daveti Değerli Meslektaşlarım, İzmir Aile Hekimliği Derneği tarafından düzenlenecek...

İZAHED SEÇİM SONUÇLARI

İZAHED SEÇİM SONUÇLARI

09.06.2018 Tarihinde yapılan İZAHED Olağan Genel Kurulu sonucunda İZAHED yönetimi aşağıdaki gibi...

İZAHED OLAĞAN GENEL KURULU ADRES DEĞİŞİKLİĞİ

İZAHED OLAĞAN GENEL KURULU ADRES DEĞİŞİKLİĞİ

Değerli Üyelerimiz;           Derneğimizin web...

İZAHED SEÇİMLİ OLAĞAN GENEL KURUL İLANI

İZAHED SEÇİMLİ OLAĞAN GENEL KURUL İLANI

         Değerli Üyelerimiz;         İZAHED Seçimli Olağan Genel Kurulumuzu...

DENİZBANK'IN DOKTORLAR İÇİN AVANTAJLI KREDİ HİZMETLERİ

DENİZBANK'IN DOKTORLAR İÇİN AVANTAJLI KREDİ HİZMETLERİ

    Ayrıntılar için   http://dnz.im/q3WTj  

 • İZAHED 'İN 2019 YILINDA DÜZENLEYECEĞİ KONGRE DE SİZLERİ ARAMIZDA GÖRMEKTEN ŞEREF DUYARIZ

  İZAHED 'İN 2019 YILINDA DÜZENLEYECEĞİ KONGRE DE SİZLERİ ARAMIZDA GÖRMEKTEN ŞEREF DUYARIZ

  Cuma, 06 Temmuz 2018 21:41
 • İZAHED SEÇİM SONUÇLARI

  İZAHED SEÇİM SONUÇLARI

  Salı, 19 Haziran 2018 11:35
 • İZAHED OLAĞAN GENEL KURULU ADRES DEĞİŞİKLİĞİ

  İZAHED OLAĞAN GENEL KURULU ADRES DEĞİŞİKLİĞİ

  Perşembe, 07 Haziran 2018 14:15
 • İZAHED SEÇİMLİ OLAĞAN GENEL KURUL İLANI

  İZAHED SEÇİMLİ OLAĞAN GENEL KURUL İLANI

  Perşembe, 10 Mayıs 2018 08:00
 • DENİZBANK'IN DOKTORLAR İÇİN AVANTAJLI KREDİ HİZMETLERİ

  DENİZBANK'IN DOKTORLAR İÇİN AVANTAJLI KREDİ HİZMETLERİ

  Perşembe, 22 Şubat 2018 08:57

İZAHED-İHSM GÖRÜŞMESİ

Sosyal Paylaşım

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Değerli Meslektaşlarımız;

Sizlere de daha önceden duyurduğumuz gibi; 27.07.2017 tarihinde İzmir İHSM ile  periyodik görüşmemizi yaptık.İl Halk Sağlığı Müdürümüz Uzm. Dr. Mustafa KIRLANGIÇ , İl Halk Sağlığı Müdür Yardımcımız Mehmet ALPER ve ilgili şube Müdürlerinin de katılımıyla yaklaşık bir buçuk saatlik bir görüşmemiz oldu.

1-Bir önceki görüşmemizde gündemimizde olan defin nöbetleriyle ilgili olarak.Gönüllülük esası ile ilçelerde defin nöbetlerinin yazılması yönteminin devamının kısmen de olsa  bir rahatlama oluşturduğu görüşüldü.Bazı ilçelerimizde  araç temini hususu tekrardan dile getirildi.Bu konuda  çalışıldığı büyük oranda sıkıntının çözüldüğü ilçe sağlık müdürlüğü araçlarının da  bu havuza dahil edildiği iletildi.Arkadaşlar  size araç tahsis edilmiyorsa defin nöbetine gitmeniz gerekmiyor düşüncesindeyiz.Sizi gelip evinizden almak zorundalar.Bu konuda hala sıkıntı yaşayan olursa lütfen bizlere bildiriniz.Defin ücretlerinin mali nedenlerle  en fazla 1 ay gecikmeli olarak ödendiği söylendi.

2-Bir önceki görüşmemizde gündemimizde yer alan il performans itiraz komisyonu kararlarıyla ilgili olarak; komisyonun bazı kararlarında konuyu esastan değil de şekil yönünden inceleyip karar verdiği, evrak ve tarih hataları(onlara göre) nedeniyle aile hekimi ve aile sağlığı çalışanlarının emeklerinin görmezden gelinerek performans cezası aldıkları ekmek paralarının ve emeklerinin şekil yönünden reddedilmesini çok doğru olmadığı söylendi.İlgili mevzuatta aile hekimin ihbarda bulunmasına rağmen izlem ya da aşısını yaptırmayan vatandaşlar yüzünden para cezası verilmesinin doğru olmadığı konunun esastan incelenerek insanların emeklerinin heba edilmemesinin daha doğru bir yaklaşım olacağı söylendir.Müdürümüz bu konuya özellikle  önem verdi ve bundan sonra  daha titiz çalışılması gerektiğini söyledi.

3-ASE açığı konusunda hastanelerden muaffakat verilmesi için bakanın sözlü talimatının olduğu iletildi.Bu konuda  ilgili mercilerle iletişim kurulması gerektiği iletildi.

4-Her görüşmede dile getirilen aylık çalışma formlarının istenmesi hususu yeniden iletildi.Bu konuda bakanın genelgesi olduğu ve  aylık çalışma formlarının istenmemesi gerektiği söylendi.Daha da kötüsü İzmir de her ilçede farklı formla istendiği söylendi.Bununla ilgili ortak bir çalışma yapmak gerektiği iletildi.Konuyla ilgili ortak bir çalışma yapılacak.

5-Yıllık izinlerimiz konusunda 4b li gibi işlem yapılmaya başlandıktan sonra ara dönemde sözleşme imzalayan bir çok ah ve as enin geçmiş yıldan kalan izinlerinin silindiği bunun bize göre yanlış olduğu söylendi.4b li lerin yıllık sözleşme imzaladığı  o nedenle izinlerinin aktarılmadığı, ancak bizlerin 2 yıllık sözleşme imzaladığımız bu nedenle izinlerin sözleşme dönemi içinde  aktarılabileceği bunun başka illerde örnek uygulamalarının olduğu iletildi.İHSM yetkilileri konu bu yönden inceleyip tekrardan değerlendireceklerini eğer uygunsa bunun yapılarak silinen izinlerin geri iade edilebileceğini dile getirdiler.

6-Evde bakım hizmetlerinin kamu hastanelerine devri ile  bu konuda aile hekimlerinin ilgili mevzuatta da olduğu gibi sadece bildirim ve koordinasyon görevi olduğu söyledi.Bu konuda  ihsm de aynı görüşte ancak yine de  evde bakım hastalarının ihtiyaç halinde ev ziyareti saatlerinde  aile hekimi tarafından ziyaret edilebileceği söylendi.

7-Yeni uygulama yönetmeliği konuşuldu.

-spirometre veya peakflovmeter konusunda hangisinin temin edileceği hususunda  sadece peakflovmeter alınmasının yeterli kabul edileceği söylendi.

Kamera sistemi konusunda  oda girişlerini gösteren bir sistemin kabul göreceği söylendi.

Engelli WC leri konusunda  ilgili mevzuat ne ise oradaki şartlara uyulmak zorunda olduğu söylendi.

8-Yurt dışı izin işlemlerinin daha çabuk ve personeli işinden alıkoymayacak bir şekilde çözülmesi bununla ilgili olarak bir çok kurumun bu izinleri ilçe müdürlükleri aracılığı ile çözdüğü iletildi.Konunun İl Sağlık Müdürlüğü tarafından değerlendirilmesi gerektiği İzmir Havalimanı yetkililerinin bu hususta gereğinden fazla titiz davrandığı  bu nedenle  bunun İl Sağlık Müdürlüğü tarafından çözülmesinin daha doğru olacağı konuşuldu.

Bununla ilgili  olarak İl Sağlık Müdürlüğü ile görüşülmesine karar verildi.

9-Point Bornova yakınında İHSM nin bir arazisi olduğu buraya öncelikli olarak göçmen sağlık hizmetleri için bir bina yapılacağı, yine buraya sonradan bir sym yapılacağı ve buraya o bölgede bulunan iki özel asm nin de dahil edilmesinin düşünüldüğü söylendi(Sevgili Mustafa ŞEN biraz daha bekleyeceksiniz gibi gözüküyor)

Saygı ve sevgilerimizle.

 

 

İZAHED Yönetim Kurulu