BASINA ve KAMUOYUNA DUYURULUR

BASINA ve KAMUOYUNA DUYURULUR

Balıkesir Aile Hekimleri derneği Başkanı arkadaşımız Sayın Dr. Fevzi TURGUT ‘un sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşım nedeniyle 2 ay süreyle sözleşmesinin askıya alındığını öğrendik. Çok üzgünüz.

Bugüne kadar yaptığı disiplinli ve özverili çalışmalarla gerek Balıkesir Halk Sağlığına gerekse AHEF  Yönetim kurulunda görev yaptığı süre boyun tüm Aile Hekimliğine yaptığı katkıya hepimiz şahitiz. İstifa ve emeklilik işlemlerinin bile askıya alındığı bu salgın döneminde alınan bu idari karar, içerik olarak ne kadar hatalı ise zamanlama açısından da bir o kadar hatalıdır. Balıkesir İl Dernek Başkanımızın yapmış olduğu ( Altını çizerek söylüyoruz ) kişisel paylaşımı ile hiçbir kurumu hedef göstermemiş, hakaret dili kullanmamış, sadece sitemini belirtmiştir. Üstelik bu sitem yine halk sağlığını ve çalışan sağlığını korumak amaçlıdır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın kararını ve Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’nın yayınlamış olduğu genelgeyi yok sayan kararları eleştirmek ne zamandan beri suç olmuştur. Arkadaşımızın yanında olduğumuzu belirtirken, Sayın Balıkesir Valimizin bu karardan bir an önce dönmesini arzu ettiğimizi kamuoyuna saygı ile sunarız.

İzmir Aile hekimleri Derneği Yönetim Kurulu

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart