KAMUOYUNA DUYURU

KAMUOYUNA DUYURU

Değerli İZAHED Üyeleri,
19.06.2021 tarihinde gerçekleştirilen olağan genel kurul sonrası seçime giren iki gruptan Çağdaş Hekimler Grubundan 5 üye, Sahanın Gücü grubundan 1 kişi kura ile belirlenerek toplam 4 üye yönetim kuruluna oylarınızla seçilmiştir. 22 Haziran tarihinde ise yönetim kurulu başkanı, başkan yardımcısı , genel sekreter ve sayman belirlenmiştir. Ancak henüz ikinci yönetim kurulu toplantımızda 4 asil üyenin istifası Derneği zor durumda bırakmıştır. Yedek üye çağrıları yapılıp yanıtlara göre yönetim şekillenene kadar 5 üye dernek adına sahada yeni çıkan yönetmeliğe karşı eksik kadrosuyla cansiperane çalışmış,  saha ziyaretleri yapıp sorunları tespit etmiş, üst makamlarla randevular alıp çözüm üretme gayretinde bulunmuştur. Aynı sürede mevcut yönetim, daha önce atıl kalmış komisyonları da aktif hale getirmiştir. Ancak yedek üyelerden 3 üye harici tüm yedek üyelerin çağrımıza Red yanıtı bu zorlu süreçte derneğimize ve oy vermeye gelmiş seçmenlerimize karşı bizi zor durumda bırakmıştır. Yönetim Kurulu hali hazırda 1 eksik üye ile çalışmakta olup aksi bir durumda başvuracağı yedek üyelere sahip değildir. Tüm bu sebepler ve derneğimizin gücünün son yönetmelikle güçlü bir STK olarak ayakta olması adına olağanüstü genel kurul kararını İZAHED Yönetim Kurulu olarak almış bulunuyoruz.

Dernek Yönetim Kurulu 12.08.2021 tarihli kararına istinaden olağanüstü genel kurul yapılmasına oybirliği ile karar verilmiştir. Toplantımız 27.08.2021 Cuma Günü Saat 16.00 da İZAHED Dernek ofisimizin bulunduğu  İsmet Kaptan Mah. Şair Eşref Bulvarı No : 18 Kat : 3 Büro No : 302 Altay İş Merkezi / Konak / İzmir adreste gerçekleştirilecektir. Yeterli çoğunluğun sağlanamaması durumunda ikinci toplantı 04.09.2021 cumartesi tarihinde Saat:10.00 da İzmir Tabip Odası (1451 Sok No:5 ) toplantı salonunda gerçekleştirilecektir. Yapılacak genel kurul toplantısına ilişkin tarih, yer, saat ve gündem bilgilerinin www.izahed.org.tr web adresimizden, sosyal medya adreslerimizden ve SMS  yoluyla üyelere duyurulmasına Yönetim Kurulumuzca oybirliği ile karar verilmiştir.

Devam eden pandemi nedeniyle alınacak tedbirler çerçevesinde ilgili bakanlık ve il hıfzıssıhha kurulu kararları uygulanacak ve genel kurul sırasında  bu doğrultuda alınacak tedbirler, iş ve işleyiş kuralları yerine getirilecektir.

Olağanüstü Genel Kurulumuz açıklanan zamanda gerçekleşirse;

  • Genel Kurulda aynı anda izin verilen kapasite miktarında üyemiz salonda bulunabilecek şekilde tedbir alınacak
  • Genel Kurul Salonuna maske ile girilebilecek
  • Yeterli miktarda el dezenfektanı sağlanacak
  • Salonun belirlenen kapasitesi dışında dinleyici salona alınmayacak
  • Genel Kurul konuşmaları sırasında sosyal mesafe ve maske kuralına titizlikle uyulacak
  • Gerekli olursa uygun ses sistemi ile dışarıya konuşmalar aktarılacak
  • Seçim işlemi sırasında salona üyemiz maske ile girecek ve oylama esnasında  6 m2 de bir kişi salonda bulunacak şekilde tedbir alınacak
  • Oy pusulalarının sayımı esnasında adaylar hazırda bulunabilecek diğer üyelerimiz salon uygun olursa içeride olabilecek
  • Salonun oturma düzeni ve ikramlar gerekli hijyen kuralları çerçevesinde düzenlenecektir.

OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL GÜNDEM MADDELERİ

1- Açılış

2- Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı

3-Divan Heyetinin Seçilmesi.

4-Divan Heyetinin OÜGK gündem maddelerini okuması.

5-Yönetim Kurulu Başkanının OÜGK hakkında konuşması

6-Yönetim Kurulu Üyelerinin Konuşmaları

7-Dernek Organlarının Seçilmesi

8-Dilek ve Temenniler

9- Kapanış

Bütün üyelerimize saygıyla bildirilir. 

İZAHED YÖNETİM KURULU

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart